Pojedine destinacije imaju tako dugačak naziv da na razglednici osim njega ne biste mogli ništa drugo da napišete.
Tako je na prime Taumatawhakatangihan gakoauauotamateaturipukakapikim ngahoronukupokaiwhenuakitanatahu – brdo na Novom Zelandu. Sa svojih 85 slova, ovo svetilište maorske kulture upisano je u Ginisovu knjigu rekorda kao mesto sa najdužim imenom na svetu. Oni koji imaju problema sa njegovim izgovorom mogu ga zvati i skraćeno – Taumata.
U Velikoj Britaniji, tačnije u Velsu, za ljubitelje seoskog turizma postoji selo sa 58 slova u nazivu -Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.

Nešto severnije, u Finskoj, turisti mogu da posete močvarno područje Ateritsiputeritsipuolilautatsijanka koje se nalazi nedaleko od arktičkog kruga.
U Holandiji može se obići živopisno selo Gasselterboerveenschemond, koje se nalazi svega nekoliko kilometara od gradića Gasselternijveenschemond.
I u Sjedinjenim Američkim Državama postoji mesto sa nemogućim nazivom. To je jezero – Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg koje se nalazi u gradu Vebster, u Masačusetsu.
Tweebuffelsmeteenskootmorsdoodgeskietfontein je farma u Južnoj Africi, na 200 kilometara od Pretorije, ali i naziv jedne popularne južnoafričke pesme.
U Indiji, u državi Andra Pradeš, postoji železnička stanica Venkatanarasimharajuvaripeta ili Venkatanarasimha Rajuvaripet. Dok naučite kako da izgovorite njen naziv, verovatno ćete stići barem do sledeće stanice.